Polimēru plēve 
 Drukašanas versija
 Nosūtīt partnerim  

 

Cieto polimēru plēvju galvenie veidi kurus izmato firma "Langa" blisteriepakojumu, koreksu, plauktiņu un paliktņu pārtikas produktiem ražošanā:
PET - polietilēntereftalāta vai lavsāna plēve
PVC - polivinilhlorīda plēve
PS polistirols.
Dotie cieto polimeru plēvju veidi labi padodas termoformēšanai, tiem ir plaša krāsu gamma, tie ļauj realizēt dzīvē par vissarežģītākos dizaineru risinājumus iepakojumu jomā. Bet jāatzīmē, ka dažu polimēru plēvju izmantošanu (proti, PVC, polistirola) pārtikas iepakojumu izgatavošanā ierobežo Krievijas Federācijas un virknes Eiropas valstu likumdošanas prasības.
Tā piemēram, Vācija un virknē citu Eiropas valstu aizliegta PVC izmantošana iepakojuma izgatavošanai, jo to nav iespējams utilizēt, nenodarot kaitējumu apkārtējai videi. PVC plēve ir nekaitīga arī pārtikas produktiem, bet to sadedzinot izdalās hlors. Atteikšanās no sadedzināšanas arī neatrisina problēmas, jo tā sadalās, izdalot augsnē indi.
Eksistē ierobežojumi arī polistirola lietošanā pārtikas iepakojumos. Uzglabājot, pat ne ilgstoši, produkts polistirola iepakojumā (šokolādes konfektes koreksos) sākas stirola emisijas process. Šokolāde vienkārši uzsūc stirolu, kurš ir kaitīgs cilvēka veselībai.

PET- visdārgākais izejvielu veids pārtikas iepakojuma ražošanā. Bet šī plēve ir ar augstāku molekulāro masu (20 000 -40 000), kas izslēdz jebkuru kaitīgu vielu emisiju no materiāla. Pati polimēra bāze, kuru iegūst ar tereftalskābes vai tās dimetilētera polikondensāciju ar etilēnlikolu, jau sākotneji neslēpj sevī kaitējumu apkārtējai videi sadalīšanās rezultātā.

 
 
  developed by kenga.net